teskim konut ve bina su yalıtımı

Konut ve Bina Yalıtımı

Bina ve konut yapılarda su yalıtımının önemi

 

Evinizde güvenle uyumak için doğru su yalıtımı bir gerekliliktir.

 

Bina ve tüm yapılarda su yalıtımı inşaatın ilk aşamasından başlar. Eğer bu yapılmazsa doğanın kendi düzeni içinde varolan su ve nem, birçok yolla yapının doğasına ve bileşimine zarar verir. Su sızar, su donar ve çeşitli tepkimelere girerek farklı haller alır. Yapı ile girdiği tepkime ile binanın aşınmasına, zarar görmesine ve özelliklerini kaybetmesine yol açar. İlk başta gözle görülmeyecek boyutta olan bu zararlar zamanla ciddi hasara ve riske yol açar. Bu zarar en sonunda binanın gücünü tüketir ve en küçük sarsıntıda çatlak, kırık ve hasara hatta yapının kolaylıkla yıkılmasına bile yol açabilir.

Bina ve tüm yapılar insanların yaşam alanlarını oluşturur. Özellikle konut olarak kullandığımız yapılarda uzun saatler geçiririz. En güvende olmamız gereken anlarda büyük felaketlere karşı savunmasız kalabiliriz.

 

Su yaşam kaynağıdır ama sadece canlılar için!

 

Düzgün ve ihtiyaca uygun yalıtım yapılmazsa küf, mantar, renk değişimi, birçok organik madde ve bakteri üremesi gibi öncül sıkıntılar başlar. Sıvaların kabarması, kullanılan malzemelerin bozulması, kolon ve perde duvarlarında çürüme, paslanma, dökülme gibi sıkıntılar yaşam alanımızda ciddi huzur ve konfor sorunları yaşamamıza yol açar.

 

Teskim Ankara Su Yalıtım Firması olarak doğada organik olarak var olan su ve nemin bina ve yapılarınızdan uzak kalması, materyal ve donanımlara zarar vermemesi, binbir zahmetle üretilen, satın alınan veya kiralanan yaşam alanlarımızda konforlu, sağlıklı, ergonomik ve güvenli şekilde yaşayabilmeniz için çok çalışıyoruz.

 

Korozyono uğramış bina herkes için tehlikelidir, DİKKAT!

 

 

İşimiz müteahhitlerle, inşaat firmalarıyla gibi görünse de, aslında işimiz tüm insanlarla.

Çünkü biz nihayetinde sayısız insanın yaşam alanlarında güvenle yaşayabilmesi için üretim yapıyoruz. Su yaşam kaynağımızdır fakat bina ve yapılar için son derece zararlıdır. Bu nedenle uzaklaştırılması gerekir.

Maddi olarak değeri yüksek olan bina ve yapıların, uzun ömürlü ve dayanıklı olması için TSE Garantili, kaliteli ürünler kullanmak çok önemlidir.

Biz de Teskim Ankara su izolasyon firması olarak güvenilir ürünler kullanmayı, işinin uzmanı tecrübeli ekiplerle çalışmayı önemsiyoruz.

 

 

Su Yalıtımının Uygulandığı Alanlar

- Temel Bohçalama

- Perde Yalıtımı

- Islak Zemin

- Çatı ve çatı arası

- Dış duvar

- Balkon

- Depo, gölet, havuz

 
Anahtar kelimeler : deneme   test