Teskim ticari yalıtım alanları

Ticari Yalıtım Alanları


Endüstriyel, Ticari ve Kurumsal Yapılarda İzolasyon hem ticari mülk sahipleri hem de kullanıcılar için oldukça önemli bir başlıktır.Yanlış veya kötü yalıtılmış ticari bir yapı çoklu veya özel amaçlı kullanımlar için işinizi aksatmanıza, ciddi derece zaman ve maddi kayıp yaşamanıza yol açabilir.

 

Ticari yapılar olarak daha çok iş amaçlı kullanılan ve ciddi düzeyde ekonomik değerlere sahip alanlardan bahsedebiliriz. Örneğin Alışveriş Merkezi (avm), Otel, Restoran, Fabrika, Ofis Merkezleri, Plazalar, Üniversiteler, Hastaneler...

 

Bir düşünün bir hastane, okul veya fabrikanın kötü yalıtım nedeniyle malzemelerinin çürüdüğünü, nem veya küfe bağlı yıpranma ve sağlıksız koşullara yol açtığını, paslanma ve dökülmeler yaşandığını ya da mukavemetini kaybeden binanın büyük hasar gördüğünü, yıkıldığını veya yandığını!

Bu, hem insani yönden yaşamı tehdit edebileceği gibi hem de ciddi ekonomik ve ticari kayıplara yol açar.

Biz Ankara Su Yalıtım Firması Teskim olarak ticari yapılarda önemli işler tamamladık ve tamamlamaya da devam ediyoruz. İşe özel keşifle, ihtiyaca yönelik çözümler üreterek, kalitesine güvendiğimiz ürünler kullanıyoruz.

 

“ Yaptığımız işin, aldığımız sorumluluğun farkındayız. ”

 

Bir inşaatın toplam maliyetinin ortalama %3 ü kadar kısmı yalıtım maliyetlerini oluşturuyor.  Bir taraftan yapılan iş, emek, yatırım diğer taraftan kullanıcı yani insanlar, aileler çok kıymetli. Deprem kuşağında yer alan bir ülkede yaşıyoruz. Geçmişimiz deprem gibi doğal afetler nedeniyle yaşanmış acı kayıplarla dolu. “deprem öldürmez, bina öldürür” sözünü bu noktada hatırlamamız gerekir.

 

Ne yazık ki kötü ve eksik yapılan binalar herkes için risk saçıyor. Bir bina için kullanılan malzeme kadar su kaynaklarından tamamen izole edilmiş olması da son derece önemli. Çünkü su alan, nem gören bina çürür, korozyona uğrar ve yıkılır, burası çok net bir gerçektir. İşte yalıtım konusuna hem yönetmelikler, kanunlar hem de bahsettiğimiz açılardan bakmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde bu işin getirdiği sorumluluğun altından kalkabiliriz. Biz de Teskim Ankara Su Yalıtım firması olarak bu bilince dayalı üretimler yapmayı önemsiyoruz.

 

 
Anahtar kelimeler : deneme   test